Blog

“OPERACJA RAFAEL” – E-SPOTKANIE W GALERII DELFINY

W poniedziałek, 8 czerwca o godz. 18:00 w Galerii Delfiny odbędzie się kolejne wydarzenie autorskie z cyklu „e-Spotkanie z książką”. Tym razem gośćmi Galerii będą: dziennikarz Marek Kozubal oraz były oficer Agencji Wywiadu Marcin Faliński – autorzy “Operacji Rafael” – książki o poszukiwaniach zrabowanego przez nazistów podczas obrazu “Portret Młodzieńca” Rafaela Santi.

Rozmowę przeprowadzi Przemysław Poznański – prowadzący stronę Zupełnie Inna Opowieść.com. Spotkanie będzie transmitowane na żywo.

Organizatorem spotkania jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, która wspólnie z wydawcami i autorami książek przygotowała cykl spotkań on-line, podczas których zalogowani użytkownicy serwisu You Tube mogą zadawać pytania i kreować dyskusje w czasie rzeczywistym.

Patronami wydarzenia są: Fundacja Trzy Trąby oraz Fundacja XX. Czartoryskich

Link do wydarzenie jest już dostępny pod adresem https://youtu.be/fqDhOAiuIUc

o książce:

“Wciągająca powieść szpiegowska z bezcennym obrazem w tle.”

Oficer polskiego wywiadu, major Łodyna, zostaje wysłany do Bagdadu, by zweryfikować informacje na temat potencjalnej lokalizacji Portretu młodzieńca Rafaela Santi. Zaginione arcydzieło, wywiezione z Polski w trakcie II wojny światowej, miało zostać skradzione w 1990 roku przez irackich żołnierzy. Na miejscu bardzo szybko okazuje się, że informator nie żyje, a Łodyna trafia w sam środek wywiadowczej rozgrywki toczącej się na Bliskim Wschodzie.

Oprócz wątpliwych sprzymierzeńców i kruchych sojuszy Łodyna ma do dyspozycji jeszcze jedno – trop, o którym nie wiedzą pozostali. To stary list Mieczysława Kleinera, niedoszłego artysty, byłego przemytnika i współpracownika wywiadu II RP, który w trakcie wojny otrzymał tajną misję. Umykając śmierci i wrogim oddziałom, Kleiner z tajemniczym pakunkiem przedzierał się z Krakowa do samego Iraku…Fundacja im XBW

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *