Blog

22 LIPCA – MANIFESTACJA PRZED PARLAMENTEM RP!

Drodzy Członkowie i Sympatycy PTZ!

Jak Państwo wiecie od pewnego czasu trwają prace legislacyjne w Parlamencie, których celem jest nowelizacja ustawy o k.p.a. Przyjęcie ustawy w wersji proponowanej przez rząd  zlikwiduje wszelkie możliwości dochodzenia roszczeń za znacjonalizowane mienie, zamykając zarazem drogę do reprywatyzacji w przyszłości. ZG PTZ  podejmuje intensywne działania prawne i medialne mające na celu złagodzenie planowanych regulacji.

Dlatego, po konsultacjach, podjąłem decyzję o organizacji manifestacji sprzeciwiającej się planowanym zmianom. Obędzie się ona przed gmachem Sejmu i Senatu w Warszawie na ul. Wiejskiej 4/6/8  w dniu 22 lipca br. w godzinach 12-14. Ta data jest nieprzypadkowa, z jednej strony w tym dniu planowane jest posiedzenie Parlamentu, z drugiej zaś jest to rocznica ogłoszenia  Manifestu PKWN, źródła komunistycznego bezprawia.

Ponieważ jest to wydarzenie w naszym stowarzyszeniu bez precedensu, należy uczynić wszystko aby je dobrze przygotować oraz zapewnić jak największą frekwencję. Dlatego proszę i apeluję o włączenie się w projekt i nagłośnienie powyższego komunikatu poprzez przesłanie go do swoich członków, rodzin, znajomych zachęcając do przyjazdu do stolicy. Wszystkich, którzy są za poszanowaniem prawa własności. Ważne żeby nie ograniczać się wyłącznie do własnego środowiska, ale próbować zainteresować także osoby spoza niego. Uczestnikom manifestacji spoza Warszawy zostaną zwrócone koszty dojazdu. Istnieje także możliwość zapewnienia transportu zorganizowanego w przypadku większych grup. Od Waszego zaangażowania zależy przebieg naszej akcji. Nie możemy sobie pozwolić na pozostanie biernymi wobec tak oczywistej niesprawiedliwości.

ZG PTZ zajmie się całą stroną organizacyjno-techniczną. Zostanie przygotowane profesjonalne nagłośnienie, banery z hasłami, komunikat do mediów, ulotki dla przechodniów oraz list otwarty do Marszałka. Zachęcamy do przynoszenia własnych materiałów propagandowych np., powiększonych zdjęć zniszczonych dworów rodzinnych Nasza akcja zostanie nagłośniona przez agencję medialną. Każdy kto zechciałby włączyć się w pomoc organizacyjną jest mile widziany. Manifestacja została zgłoszona w Urzędzie Miejskim. Powiadomieni zostali także Dekretowcy-organizacja osób poszkodowanych warszawskimi dekretami Bieruta.

Apeluję o masowe stawiennictwo. Wierzę, że dzięki Waszemu wsparciu potrafimy wspólnie zdobyć się na wysiłek żeby wspólnie zamanifestować nasze stanowisko, tak aby dotarło ono nie tylko do rządzących, ale do całego społeczeństwa.

Do zobaczenia na miejscu!

Marcin. K. Schirmer

Prezes ZG PTZ